Czym łączyć podłogę drewnianą z kamieniem bądź gresem?

Jest kilka sposobów, żeby połączyć parkiet lub deski drewniane z płytkami.

Najprostsze i jednocześnie najbardziej estetyczne będzie łączenie wykonane za pomocą spoiny elastycznej. Wykorzystuje się tu najczęściej uszczelniacz Beko lub SikaFlex. Łączenie takie może mieć zaledwie 3-5 mm szerokości co w połączeniu z szeroką gamą kolorów takich spoin pozwoli uzyskać łączenie niemal niewidoczne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że uszczelniacz silikonowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Gdy się zabrudzi można go bez przeszkód wyczyścić czego nie można powiedzieć na przykład o połączeniu wykonywanym korkiem.
 

Metoda wypełniania łączeń korkiem niesie za sobą pewne komplikacje. Po pierwsze wspomniana już łatwość z jaką się brudzi a po drugie po pewnym czasie może on się wykruszać. Co więcej dla łączenia korkiem potrzebna jest szersza dylatacja i występuje on tylko w jednym kolorze przez co łączenie jest bardziej widoczne.


Ostatnim rodzajem łączenia jest połączenie podłóg listwą. Najczęściej są to listwy aluminiowe ale występują również mosiężne, anodowane i drewnopodobne. Stosuje się je zazwyczaj wtedy gdy na przykład mamy różnicę poziomów między podłogą drewnianą, a płytką. Można ją zamaskować listwą, ale powstaje wówczas niepraktyczny uskok, który po pierwsze nie wygląda estetycznie, a po drugie można się o niego po prostu potknąć.

jeden krok do
pięknej podłogi Co wybierasz?
Zamawiam bezpłatny
pomiar
Zamów
Zamawiam bezpłatną
wycenę
Zamów
Połącz się z nami
na Whatsapp / Messenger / Duo.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 10:00 do 21:00 Umów się
Facebook Instagram Pinterest Youtube